Idealne pędzle na podróż od marki Nanshy

Wybrać i spakować ubrania na podróż to pierwsze wyzwanie, z jakim mierzymy się przed wyjazdem. Później przychodzi czas na kosmetyczkę z pielęgnacją, wybór kolorówki.. A pędzle? Wystarczy jeden uniwersalny, czy może cały arsenał? Brać czy nie brać? Dźwigać czy gimnastykować się ze zbyt małą ilością puchaczy? Spieszę z pomocą i przestawiam mój ulubiony, minimalistyczny zestaw pędzli Nanshy, który towarzyszy mi w weekendowe wyprawy! Trzy... Dwa... Jeden... A właściwie siedem!

Jakie pędzle do makijażu wybrać? Flawless Foudation 02, Liner, Powder, Contouring, Blush, Crease, Eye Crease

Siedmiu wspaniałych od Nanshy

A wszystkie perełki jednej marki. Nie bez powodu stawiam na ich pędzle - przede wszystkim nie zawodzą mnie jakością, pięknie wyglądają, dostępne są w zestawach lub w wersji pojedynczych sztuk, a co najważniejsze: są currently free. Dzięki wykorzystaniu włosia syntetycznego nie uczulają i bezpiecznie czyści się je za pomocą spray'ów odkażających, dlatego w szybki sposób możemy przygotować pędzel do dalszej pracy bez pełnego prania. Sprawdza się to jak ulał w podróży. Może i pędzle nie należą do najtańszych, ale nie sięgają też cen niektórych znanych marek, które oferują w zasadzie bardzo podobną jakość. Z Nanshy znam się nie od dziś - niektórych sztuk używam prawie od dwóch lat i dalej niewiele mogę im zarzucić. Uwaga, uwaga! Niech nikogo nie zniesmaczą poniższe zdjęcia pędzelków tuż po powrocie i na chwilę przed praniem! 

Jakie pędzle do makijażu wybrać? Flawless Foudation 02, Liner, Powder, Contouring, Blush, Crease, Eye Crease

Ile pędzli zabrać w podróż?

Tylko ten, kto ma na punkcie makijażu świra zrozumie, jak ciężko ograniczyć ilość pędzli. Konturowanie, baking, blendowanie cieni, aplikacja pyłków, rozcieranie kreski... czy coś Wam to mówi? Zasada jest taka, że im bardziej skomplikowany makijaż, tym większa ilość pędzli będzie potrzebna do jego stworzenia - taka makijażowa matematyka. Nie ma jednak rzeczy niemożliwych i przy mocno ograniczonym zasobie również jesteśmy w stanie wyczarować look wieczorowy. Kiedy wybieramy się jednak na weekendowy wyjazd czy nieco dłuższe wakacje, raczej nie będziemy mieć czasu na zmyślne makijaże. Postawimy na klasykę a ona nie wymaga od Nas wiele.

Wybrałam siedem sztuk, bo taka liczba spełnia najlepiej moje wymagania. Jak to jednak mówią - dla każdego co innego, dlatego proszę, potraktujcie ten wpis jedynie jako wskazówkę. W podróży decyduję się najczęściej na pełen makijaż - podkład, delikatne konturowanie na mokro bądź sucho, poprawę konturu brwi, delikatne smoky i tuszowanie rzęs. Na usta nakładam nudziakowe pomadki lub kolorowe konturówki, dlatego nigdy nie zabieram pędzelka do ust. 


Jakie dodatkowe akcesoria przydadzą się w kosmetyczce? 

Oprócz pędzelków pamiętam jeszcze o dodatkowych akcesoriach, które pomogą w wykonaniu makijażu. Przede wszystkim jeżeli wybieram specjalne zestawy do brwi, znajduje się tam już pędzelek bądź inny aplikator odpowiedni do ich aplikacji. Czasami dołączony jest także do pomad (jak chociażby tych z Wibo). Oprócz tego zabieram w podróż gąbeczkę do podkładu, której używam wymiennie z pędzlem typu flat top - dzięki temu mam czas na umycie i wysuszenie jednego z akcesoriów.

POLECANE: Pomady do brwi od Wibo z dodatkowym aplikatorem

Jakie pędzle do makijażu wybrać? Flawless Foudation 02, Liner, Powder, Contouring, Blush, Crease, Eye Crease

Nanshy Crease 

Pędzel do aplikacji cieni.
Niewiele różni się od swpjego braciszka - Eye Crease. Oba pędzle są podobne i przeznaczone do makijażu oka. Nie bez powodu zabieram dwie sztuki - nawet przy dziennym smoky eyes warto mieć wymienny pędzel. Ewentualnie może używać ich naprzemiennie - co drugi dzień.  
Cena: ok 28 zł


Nanshy  Eye Crease

Pędzel do aplikacji cieni.
Właściwie zastosowania ma dwa - aplikacja cieni oraz ich blendowanie. Nie jest to może typowy, duży puchacz, ale dzięki zaokrąglonemu kształtowi bardzo dobrze radzi sobie przy dziennym makijażu. Możemy nim rozcierać cienie w załamaniu, ale także precyzyjnie aplikować rozświetlać w kąciku oka. 

Cena: ok 28 zł 

Nanshy Liner 

Pędzel do kresek.
Precyzyjny, elastyczny i odpowiednio gruby, by narysować delikatną linię czarnym cieniem. Możemy więc zrezygnować z dorzucenia do kosmetyczki eyelinera. Ale jeżeli tego nie zrobimy, liner świetnie poradzi sobie z delikatnym roztarciem kreski bądź utrwaleniem jej produktem sypkim. Jeżeli będzie taka potrzeba, może służyć jako pędzel do wyrysowania kształtu brwi bądź aplikacji pomadki.
Cena:  ok 29.00 zł

Jakie pędzle do makijażu wybrać? Flawless Foudation 02, Liner, Powder, Contouring, Blush, Crease, Eye Crease

Nanshy Flawless Foundation 02 

Pędzel do podkładu.
Mięciutki, a zarazem posiadający odpowiednio sztywne włosie, które nie zjada tonami naszych produktów. To typowy flat top, którym aplikować możemy podkłady płynne, mineralne czy kremy BB. Sprawdza się także przy nakładaniu pudru matującego bądź rozcieraniu produktów występujących w formie mokrej (bronzerów czy róży). Należy jednak przypomnieć, że tego rodzaju pędzel trzeba umyć po aplikacji - dlatego polecam zabrać ze sobą również gąbeczkę typu BB, której użyjemy jeżeli nasz flat top nie wyschnie na czas. 
Cena: ok 48 zł

Nanshy Powder  

Pędzel do pudru.
O ile zadanie tego pędzla może spełniać już sam flat top, tak jednak uważam, że warto mieć go przy sobie. Pędzel Powder jest najszerszy, największy i najbardziej puchaty. Aplikuje puder w małych ilościach i pozwala pozbyć się jego nadmiaru podczas bakingu. Delikatnie omiatamy nim miejsca, w których osypały się cienie. Pozwala również dokładniej rozblendować nadmiar bronzera bądź różu.
Cena: ok 59 zł


Nanshy Contouring 

Pędzel do konturowania.
Konturowanie ważna rzecz! A przynajmniej mnie jakoś lepiej, gdy z kwadratowego ziemniaka mogą chociaż na chwilę wydobyć zarys kości policzkowych. Pędzel do tego przeznaczony jest znacznie węższy niż wersja Powder. Pozwala nie tylko wyznaczyć pierwszą. brązową linię, ale także ładnie ją rozblendować.
Cena: 54 zł

Nanshy Blush 

Pędzel do różu.
Róż i już! A właściwie nie tak do końca, jeżeli nie mamy do tego odpowiedniego narzędzia. W ostatecznej ostateczności możemy aplikować róż tym samym pędzlem co bronzer, jednak przy niewprawnej ręce efekt może być opłakany. Dodatkowo niekiedy pierwszy kosmetyk jest znacznie bardziej napigmentowany od następnego, a my zapominając strzepać jego nadmiar, jedynie zrobimy na twarzy dwukolorową plamę. Pędzel do różu ma również nieco inny kształt - jest ścięty i jakby odrobinę węższy. 
Cena: ok 46 zł

Jakie pędzle do makijażu wybrać? Flawless Foudation 02, Liner, Powder, Contouring, Blush, Crease, Eye Crease

Jak przechowywać pędzle w podróży?

Wersja droższa: Sposobów jest kilka i każdy z nich ma swoich zwolenników, jak i przeciwników. Najwygodniejszym sposobem przechowywania pędzli w walizce jest wybór przeznaczonej do tego tuby - nawet Nanshy posiada takową. Stand-Up Brush Holder to klasyczne, czarne etui, którego zakup  zagwarantuje nam bezpieczeństwo naszych puchaczy. Pomieści aż trzydzieści sztuk, dlatego lubią je nawet wizażyści. Tuba jest usztywniana i zamykana na klamerki, jednak koszt takiego dodatku to około 80 zł. 

Wersja tańsza: Inną alternatywą jest zakupienie dodatkowej kosmetyczki, w której schowamy nasze pędzle. Warto zwrócić uwagę, aby materiał z którego została wykonana był stosunkowo sztywny i gruby. Brudne pędzle przygotowane na czyszczenie możemy układać w odwrotną stronę niż czyste. Kosmetyczka powinna być prana przed każdą podróżą. 

Kolejny wariant to użycie specjalnych wodoodpornych woreczków przeznaczonych do przechowywania ubrań w walizce. Komplet takich ''wynalazków'' można zakupić na Aliexpress za kilka dolarów. Dzięki temu mamy posegregowane i zabezpieczone nie tylko ubrania, ale dwie z saszetek możemy przeznaczyć na pędzle - segregując je na czyste i używane. 


Jakie pędzle do makijażu wybrać? Flawless Foudation 02, Liner, Powder, Contouring, Blush, Crease, Eye Crease

Pędzle Nanshy kupić można między innymi w następujących drogeriach i sklepach: Lady Makeup, drogerii online HouseBeauty, drogeria internetowa - PUDEREK.COM, drogeria internetowa Cocolita, Mintishop oraz na stronie eKobieca.

Siedmiu wspaniałych, niezawodnych i wytrwałych w każdej podróży. Dobry pędzel to taki, dla którego ciężko znaleźć zamiennik i który chętnie kupimy ponownie - a najlepszy to ten, który dodatkowo nie będzie potrzebował częstej wymiany. Jeżeli tylko odpowiednio zadbamy o nasze akcesoria do makijażu, to posłużą nam one latami. Ja sama potrzebowałam wymiany tylko jednego pędzla i to tylko ze względu na nieszczęśliwy wypadek (nie będę wytykać palcami winnych i nieświadomych jeszcze, że tym mięciutkim czymś na patyku po prostu się nie rzuca : ). [WIĘCEJ WPISÓW O NANSHY]

Macie swoje ulubione pędzle, które możecie polecić każdemu?