Niektóre kosmetyki bywają kontrowersyjne. Nie mam na myśli niebezpiecznych substancji w składzie, ani również negatywnych skutków ubocznych, które widoczne są przy dłuższym okresie stosowania. Gdyby wiernie ufać temu, co producent umieszcza na etykietce - już dawno każda kobieta powinna zachwycać niczym Kleopatra, a zmarszczek spodziewać się gdzieś koło 60 roku życia. A co z oznaczeniami wiekowymi i składnikami, które przypisuje się pielęgnacji tylko cery dojrzałej? Dzisiaj będzie kontrowersyjnie - dwudziestolatka i kwas hialuronowy. Bo tak właściwie... kiedy powinnyśmy zacząć go używać?

Dermo Future - Zastrzyk z kwasem hialuronowym

Chociaż tytuł może sugerować, że bez igły się nie obędzie, to już teraz uspokajam, że mowy nie ma o nakłuwaniu i widoku krwi. Bo i po co. Jeżeli tylko odpowiednio dobieramy produkty, nasza skóra nie pogniewa się na Nas i przepuści kosmetyk przez  grubą warstwę naskórka. Bezpiecznie i pod naszą kontrolą. Z ciekawości zajrzałam na Wizaż.pl, by sprawdzić, jak tam opisana została kuracja z kwasem hialuronowym, o której za chwilę opowiem ciut więcej. Wyczerpująco, obiecująco i bardzo odważnie - oto, co powinno zadziałać małe, niepozorne serum!

Zastrzyk serum z kwasem hialuronowym Tenex Dermo Future Precision to kompleks aktywnych składników spektakularnie działających, wygładzających, uelastyczniających i nawilżających. Kwas hialuronowy wpływa korzystnie na stopień nawilżenia, poprawia kondycję suchej skóry. Wiążąc wodę w naskórku, wygładza, a także chroni przed wysuszeniem, nawilża i spłyca zmarszczki. Gliceryna w naturalny sposób osłania skórę, przenikając do przestrzeni międzykomórkowych, łagodzi i skutecznie nawilża przesuszoną skórę ze skłonnościami do pierzchnięcia. Wygładza, poprawia elastyczność, reguluje procesy prawidłowej odnowy naskórka. Działanie gliceryny jest długotrwałe. Penetruje głębsze partie warstwy rogowej naskórka i pozostaje tam, regulując wilgotność przez około dobę. Easyliance – anti-aging składnik pochodzenia naturalnego – napinacz skóry, który chowa się i napina skórę, co prowadzi do natychmiastowego spłycenia zmarszczek. Ekstrakt z winogron – zawarte w nim bioflawonoidy przyspieszają wchłanianie przez skórę substancji czynnych. Badania naukowe udowadniają, że ekstrakt ten charakteryzuje się silnym działaniem przeciwutleniającym. Ekstrakty wykazują działanie spowalniające procesy starzenia egzogennego skóry, spowodowane np. promieniowaniem UV lub dymem papierosowym. Wykazuje również działanie przeciwzapalne oraz ściągające. Poprawia miękkość, blask, gładkość, teksturę skóry oraz zmniejszenie się drobnych zmarszczek. Kolagen i elastyna to podstawowe białka tkanki łącznej skóry. Kolagen utrzymuje odpowiednią wilgotność skóry, elastyna nadaje skórze sprężystość i elastyczność.

Na początku nie pałałam do tego serum zbyt wielką miłością. Najpierw wypróbowałam wersję z witaminą C, która wydawała się być zdecydowanie bardziej dostosowana do mojej młodej cery. Serum się skończyło... a miłość pozostała. Jednak kto nie ryzykuje - ten nie odkrywa nowych, kosmetycznych perełek. Zagłębiłam się więc w temacie kwasu hialuronowego. Czy to już najwyższy czas, by sięgnąć po produkty zawierające go w składzie? 
_____________________

Kwas hialuronowy zarezerwowany dla cery dojrzałej?
_____________________

Wiele mitów krąży w kosmetycznym świecie. Jednym z nich jest przeznaczenie kwasu hialuronowego tylko dla cery dojrzałej. Faktem jest, że taka cera potrzebuje go w największej ilości, ale pouczające uwagi typu - Jak teraz zaczniesz go używać, to zniszczysz swoją młodą buzię! - są po prostu nie na miejscu. W końcu nie każdy wie, że nasza skóra może być w znacznie gorszej kondycji, niż byśmy mogli sobie to wyobrazić! Nie zawsze to wiek się liczy, ale to, jak dobrze znamy potrzeby naszej skóry. Gdy brakuje jej nawilżenia, nie tylko kremy oparte na glicerynie są w stanie nam pomóc. Czasami bezpieczniejszym wyjściem jest znalezienie dobrego kosmetyku z kwasem hialuronowym. Koniec z zatkanymi porami i suchymi skórkami. Więc jeżeli tylko masz już na karku 20 lat, nie bój się sięgnąć po kwas hialuronowy. To taki wiek, kiedy warto wypełniać braki - co prawda niewielkie, ale im wcześniej zaczniesz, tym lepiej. 

Dermo Future - Zastrzyk z kwasem hialuronowym - Recenzja

Im więcej czytałam o kwasie hialuronowym, tym mniejsze były moje obawy przed użyciem serum od Dermo Future. Nie można jednak cały czas gdybać, kiedy jest okazja by działać. Skoro więc moje serum z witaminą C pokazało denko, wprowadziłam do codziennej pielęgnacji godnego zamiennika. Widać moja buzia tego potrzebowała.
___________________

Jak wygląda kuracja z serum od Dermo Future?
__________________

Przede wszystkim nie jest męcząca ani czasochłonna. Potrzeba jedynie systematyczności. Kuracja dzieli się na dwa etapy - tydzień codziennego stosowania i dwa tygodnie przerwy. Dzięki temu dostarczamy skórze odpowiednią dawkę nawilżających składników i dajemy jej czas na regeneracje. Taką  we własnym zakresie. Podczas tygodniowego stosowania, po serum sięgamy dwa razy dziennie - systematycznie, rano i wieczorem. Produkt wchłania się w skórę naprawdę szybko, także nie przysporzy problemów przy porannym makijażu. Wieczorem używałam produktu na sam koniec - zaraz po zmyciu makijażu i przemyciu twarzy tonikiem. 

Cena: 35zł / 20ml


Dermo Future - Zastrzyk z kwasem hialuronowym - Recenzja

Wygodna pipetka ułatwia dawkowanie serum. Wystarczy naprawdę niewielka ilość, by rozprowadzić kosmetyk na twarzy i szyi (w końcu to strefa, o której nie powinno się zapominać). Konsystencja jest zbliżona do tej, jaką posiada serum z witaminą C. No, może jest odrobinkę bardziej kleista. Na wydajność nie narzekam - spokojnie mogę przeprowadzić z kosmetykiem trzy sesje.


Wiem, że od tej pory będę bez obaw rozglądać się za kosmetykami z kwasem hialuronowym. Oczywiście rozsądnie dokonując wyboru! Kiedy efekty zauważalne są po pierwszym tygodniu stosowania, jak tu poprzestać na ratowaniu się produktami takiego rodzaju?

Ciekawi mnie, jakie jest Wasze podejście do kwasu hialuronowego? Jaka jest granica wiekowa, upoważniająca do sięgania po tego rodzaju kosmetyki?